Aktualności

Ladrob zbuduje Centrum Naukowo Badawcze

26 | 04 | 2017

Firma Ladrob jest kolejnym inwestorem, który postawi swój zakład na terenie opolskiej podstrefy Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Firma odebrała już zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej w strefie.

Ladrob to rodzinna firma, która działa w Opolu od 2000 r. Prowadzi ją lek. wet. Łukasz Latała. Firma zajmuje się problematyką zdrowia zwierząt, leczeniem i profilaktyką chorób drobiu w Polsce. Ma swoje laboratorium mikrobiologiczne. Opracowuje również receptury preparatów witaminowo-mineralnych. Ściśle współpracuje z firmami produkującymi probiotyki dla zwierząt, pasze oraz dodatki paszowe.

– Pracujemy m.in. nad tym by ograniczyć stosowanie antybiotyków podczas hodowli drobiu – mówi Łukasz Latała. – Szukamy alternatywnych metod leczenia i właśnie dlatego  pracowujemy receptury preparatów ziołowych i probiotycznych, które testujemy w laboratorium na szczepach chorobotwórczych izolowanych z terenów całej Polski. Prowadzimy również badania ukierunkowane na testowanie produktów na fermach drobiu, aby potwierdzić ich skuteczność. To pozwoli na zmniejszenie narastającej lekooporności, która jest dużym problemem – dodaje.

Obecnie firma funkcjonuje przy ul. Wrocławskiej, ale zamierza zbudować nowy zakład w pobliskiej strefie ekonomicznej przy ul. Północnej, na działce sąsiadującej z Pasta Food Company.

Inwestycja będzie podzielona na dwa etapy. W pierwszym ma powstać Centrum Naukowo-Badawcze, a w drugim linia produkcyjna, na której wytwarzane będą preparaty żywieniowe dla zwierząt.

Wartość całej inwestycji jest szacowana na 1,8 mln zł. Budowa pierwszego etapu ma ruszyć pod koniec roku. W nowym zakładzie docelowo zatrudnienie znajdzie ok. 10 osób.

Do Centrum Naukowo-Badawczego ma zostać przeniesione laboratorium mikrobiologiczne oraz gabinet weterynaryjny. Powstanie tam również pilotażowa linia produkcyjna do badań i testów nad nowymi recepturami.

X