Impact

Uderzenie ziołowe, pierwszy preparat mogący zastąpić podawanie antybiotyku przy wstawieniu piskląt, stworzony na podstawie badań laboratoryjnych w naszym laboratorium! – gotowy do testów.

FortiVit Impact to pierwszy preparat, którego receptura i skład zostały opracowane w całości na podstawie badań mikrobiologicznych w naszym laboratorium. Przez kilka miesięcy testowaliśmy różne zioła sprawdzając ich skuteczność w walce z chorobotwórczymi bakteriami. Na podstawie specjalnie opracowanej na potrzeby badań naukowych technologii określania lekooporności bakterii na poszczególne zioła wykonaliśmy kilkaset ziołogramów. Badania te wykazały, na które zioła i w jakim stężeniu wrażliwe są bakterie tj. E.coli, Staphyloccocus, Streptococcus oraz Enterococcus. FortiVit Impact został stworzony do specjalnego programu chowu brojlerów bez używania antybiotyków .Program ten opiera się na stosowaniu dużej ilości preparatów probiotycznych podawanych przez cały okres tuczu. Fortivit Impact całkowicie spełnia te warunki i dlatego zalecany jest do podawania jako silna interwencja ziołowa w pierwszych dniach życia piskląt – zamiast antybiotyków.

img
5Kg

Działanie

FortiVit Impact to receptura składająca się z 8 skoncentrowanych ekstraktów ziołowych. Ekstrakty te są połączone w grupach i precyzyjnie dobrane tak, aby osiągnąć maksymalny efekt działania.

 

Grupa trzech pierwszych ekstraktów działaprzeciwzapalnie i przeciwgorączkowo, napotnie, wykrztuśnie, przeciwkaszlowo, łagodnie uspokajająco. Ekstrakty te wykazują działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne, typowe dla salicylanów i flawonoidów. Poprawiają samopoczucie, obniżają gorączkę, usuwają stany zapalne w przewodzie pokarmowym. Nie powodują podrażnienia błon śluzowych przewodu pokarmowego, tak jak to czynią syntetyczne salicylany. Zapobiegają zakrzepom, usprawniają krążenie obwodowe zawierając takie substancje czynne, jak: głównie hiperozyd, spireozyd, rutozyd, a także garbniki kwasu fenolowego i salicylan.

 

Grupa kolejnych ekstraktów – działanie: bardzo silnie przeciwbakteryjnie i fungistatycznie, rozkurczowo na mięśnie gładkie, przeciwbólowo, wykrztuśnie i moczopędnie. Wzmaga ukrwienie skóry i jelit, poprawia trawienie. Hamuje fermentację i procesy gnilne w jelitach. Ma właściwości przeciwpasożytnicze. Pobudza wydzielanie żółci, zapobiegając jej zastojom i kamicy. Odkaża układ pokarmowy, układ oddechowy i moczowy.

 

Grupa ostania ekstraktów ziołowych działa: mocno stymulująco i pobudzająco na wydzielanie soków trawiennych i procesy trawienia oraz wchłaniania substancji odżywczych, fungistatyczne, bakteriobójczo, wykrztuśne i przeciwkaszlowo oraz  mukolityczne.

Wskazania

Zakażenia bakteryjne, kolibakterioza,  gorączki, zapalenia woreczka żółtkowego, zakażenia okołolęgowe, choroby wirusowe, grypa, osłabienie, stany zapalne układu oddechowego, choroby pasożytnicze.

Dawkowanie

Podawać w wodzie do picia przez 3 do 5 dni:

 

  • drób
  1l na 1 000-3 000 litrów wody do picia
  • świnie, owce, kozy
  3-5 ml na zwierzę
  • źrebięta, cielęta
  5-10 ml na zwierzę
  • krowy, konie
  20 ml na zwierzę
  • norki
  0,5 do 1 litra na tonę karmy

 

FortiVit Impact zalecany jest do podawania tuż po wstawieniu przez okres 5-6 dni w celu leczenia zapalnych woreczków zółtkowych i wszystkich zakażeń okołolęgowych, w chorobach wirusowych jako leczenie wspomagające oraz w chorobach bakteryjnych zwłaszcza w sytuacji gdy nie ma możliwości zastosowania antybiotyku z uwagi na kerencję.

Skład

img
Renata
Specjalista ds. sprzedaży

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat
danego produktu?

 

Skontaktuj się z naszym specjalistą

X