Step 1

FortiBio Step 1 – To produkt opracowany do programu chowu zwierząt bez stosowania antybiotyków. Jest to preparat probiotyczny, którego zadaniem jest zabezpieczenie hali i ściółki bakteriami probiotycznymi jeszcze przed wstawieniem piskląt – przy pustych kurnikach. Skutecznie ogranicza to kontakt piskląt z bakteriami chorobotwórczymi w nowym środowisku, jakim jest ferma hodowlana. Stosowany wraz z Fortivit Dermo Balans wspomaga leczenie zapaleń skórnych i odparzeń.

img
10L

Działanie

Szkodliwe domieszki gazowe zawarte w powietrzu hal produkcyjnych mają duży wpływ na poziom dobrostanu zwierząt gospodarskich. Do szkodliwych domieszek gazowych możemy zaliczyć : dwutlenek węgla, siarkowodór oraz amoniak. Amoniak wpływa przede wszystkim na układ oddechowy powodując nieżyt oskrzeli, obrzęk płuc, silny kaszel, duszności. Ponadto NH3 powoduje zapalenie rogówek oraz ropny stan zapalny spojówek. Amoniak łączy się z hemoglobiną dając związek o nazwie hematyna zasadowa.

 

Działanie tak powstałego związku upośledza w transport tlenu przez krew w organizmie. FortiPro Step 1 – powoduje dezintegrację – rozkład materii organicznej ułatwiając oddzielenie resztek organicznych od posadzki. Likwiduje nieprzyjemny zapach ułatwiając wykonywanie prac w kurniku. Wnika we wszystkie przestrzenie tworząc biofilm z metabolitami przeciwdziałającymi rozwojowi wielu patogenów. W zasiedlonej ściółce inicjują proces fermentacji mezofilnej ułatwiając rozkład odchodów.

Wskazania

Poprawa dobrostanu zwierząt, likwidacja nieprzyjemnego zapachu oraz ograniczenie rozwoju patogenów w ściółce. Program bioasekuracji hali oraz ściółki przed wstawieniem piskląt. Do zastosowania wspólnie z FortiVit Dermo Balans w celu skutecznego leczenia ran i odparzeń skórnych na łapach.

Dawkowanie

Bioasekuracja kurnika przed ściółkowaniem:

– oprysk posadzki: 20% roztworem preparatu – 10 litrów preparatu i 40 litrów wody / 1 000m2.

 

Bioasekuracja ściłóki 20% roztworem preparatu:

– oprysk ściółki,ścian w przeddzień zasiedlenia kurnika w iloś?ci 40 litrów preparatu + 160 litrów wody / 1 000m2.

 

Oprysk ściółki przy zapaleniach skórnych:
– roztworem 50% w ilości 10 litrów na 1 000m2.

Skład

img
Renata
Specjalista ds. sprzedaży

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat
danego produktu?

 

Skontaktuj się z naszym specjalistą

X