Firma Ladrob od 2002 roku prowadzi działalność w zakresie leczenia drobiu i obsługi weterynaryjnej wielkostadnych hodowli drobiu oraz norek w Polsce. Zajmujemy się w szerokim zakresie problematyką zdrowia zwierząt, profilaktyką chorób, badaniami bakteriologicznymi i mikologicznymi.

Posiadamy własne laboratorium mikrobiologiczne z działem naukowo-badawczym. W aspekcie mikrobiologicznym współpracujemy z firmami produkującymi probiotyki dla zwierząt. Zajmujemy się również opracowaniem technologii badań oraz przeprowadzamy testy terenowe w kurnikach dla produktów, które producenci chcą wprowadzić na rynek polski.

W naszym laboratorium prowadzone były badania dotyczące skuteczności dezynfekcji skorup jaj konsumpcyjnych przy użyciu aparatu emitującego promieniowanie UV-filtry. Dzięki temu opracowywaliśmy i wprowadziliśmy metody oceny skuteczności dezynfekcji jaj wylęgowych na fermach, a także metody ograniczania w Zakładach Wylęgowych zakażania jaj grzybami pleśniowymi (głównie z rodzaju Aspergillus i Penicilium).

Współpracujemy także z wieloma firmami produkującymi mieszanki i koncentraty paszowe, a także z czołowymi  producentami pasz i olejów w kierunku monitorowania zanieczyszczeń bakteriami z rodzaju Salmonella. Firma przeprowadza także szkolenia z zakresu chorób, prawidłowej suplementacji, żywienia oraz szczepień profilaktycznych drobiu, a także mikrobiologicznych programów badań pasz i koncentratów spożywczych.

Jako lekarz weterynarii od wielu lat zajmuję się problematyką zdrowotności, leczenia i profilaktyki stad z ograniczeniem stosowania antybiotyków przy rozszerzonej suplementacji witaminowej oraz ziołowo-probiotycznej. Moja wiedza i praktyka lekarska związana z prowadzeniem własnego laboratorium mikrobiologicznego i wykonywaniem badań naukowo-badawczych na terenie Polski – w stadach hodowlanych, pozwoliła stworzyć skuteczne preparaty przeznaczone do hodowli drobiu. Nabyta wiedza oraz zaplecze w postaci laboratorium może też być wykorzystana do prowadzenia naukowej i praktycznej dokumentacji wdrożeniowej.

Od 2014 roku wprowadziliśmy na rynek polski własną linię produktów witaminowych o nazwie FortiVit, FortiPro, FortiBio jako odpowiedź na coraz większe wymagania hodowców poszukujących preparatów dla drobiu idealnie dopasowanych do swoich potrzeb. Są to suplementy diety w postaci płynnych witamin oraz płynnych preparatów ziołowych, jak również mieszanek kwasów organicznych. Nasze preparaty dość znacząco różnią się od konkurencji, gdyż powstają według receptur wypracowanych podczas badań laboratoryjny i terenowych. Komponenty używane do produkcji naszych produktów są najwyższej jakości i charakteryzują się wysoką koncentracją substancji czynnych. Znakiem firmowym naszych produktów jest to, że są produkowane w Polsce i znane są ze swojej skuteczności działania.