Termo Control

Kompleks stworzony do łagodzenia skutków stresu termicznego z dużą ilością ekstraktów ziołowych!

FortiVit Termo Control Pomaga ograniczyć odwodnienie organizmu poprzez zwiększenie retencji wody w komórkach, tkankach i narządach, co w konsekwencji pozwala ptakom na utrzymanie właściwego bilansu energetycznego i na pobieranie paszy na nie zmienionym poziomie. Specjalnie dobrana mieszanka silnych ekstraktów ziołowych działa przeciwzapalnie, przeciwbiegunkowo i uspokajająco co skutecznie ogranicza upadki podczas upałów i w sytuacjach silnego stresu.

img
5L

Działanie

Betaina – jest związkiem, który przyczynia się do zwiększenia przyswajalności składników odżywczych, polepszenia strawności paszy. Ponadto ma działanie ochronne na wątrobę, poprzez wpływ na przemiany i wspomaganie funkcji metioniny i choliny działających odtruwająco i zapobiegających stłuszczeniom wątroby. Betaina jest równieżosmoregulatorem, elektrolitem biopolarnym, który wpływa na proces przemieszczania wody. Wspomaga stabilność wodną i funkcjonalność jelit. Zapewnia lepsze wchłanianie składników pokarmowych w jelitach oraz suchszą ściółkę. Jest gwarantem skutecznej walki ze skutkami stresu termicznego.

 

Mieszanka ekstraktów ziołowych – to specjalnie opracowana mieszanka zawierająca silnie skoncentrowane ekstrakty ziołowe o działaniu uspokajającym, tonizującym, przeciwzapalnym, przeciwgorączkowym, przeciwbiegunkowym, uszczelniającym naczynie krwionośne, przeciwbakteryjnym oraz posiada właściwości oczyszczania organizmu z toksyn.

 

Magnez – jest odpowiedzialny za sprawne działanie układu naczyniowo-sercowego.Stabilizuje i usprawnia funkcje układu nerwowego, zmniejsza nadpobudliwość,działając na organizm uspokajająco.

 

Wapń – uczestniczy w procesie krzepnięcia krwi, w skurczu i rozkurczu mięśni, wpływa na jakość skorupy oraz nieśność, odgrywa także rolę w prawidłowym działaniu układu nerwowego i pracy serca.

 

Potas – elektrolit, zapobiega osłabieniom mięśniowym, kwasicy i biegunkom.

 

Sód – elektrolit, niedobór powoduje spadek aktywności rozpłodowej i nieśności.

Wskazania

Zahamowanie wzrostu, objawy niepokoju, nadpobudliwość, stres cieplny, odwodnienie, stosować w sytuacjach stresogennych: przed przebiórką, transportem w okresach upałów, może być stosowany przy wstawieniu piskląt.

Dawkowanie

Podawać w wodzie do picia przez 3 do 5 dni:

 

  • drób
  1l na 2 000- 4 000 litrów wody do picia, dawkę można zwiększyć po konsultacji z lekarzem weterynarii
  • norki
  0,5 do 1 litra na tonę karmy

Skład

img
Renata
Specjalista ds. sprzedaży

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat
danego produktu?

 

Skontaktuj się z naszym specjalistą