Termo Control

Kompleks stworzony do łagodzenia skutków stresu termicznego z dużą ilością ekstraktów ziołowych!

FortiVit Termo Control to preparat opracowany w celu ograniczenia upadków podczas upałów i sytuacjach silnego stresu. To specjalnie dobrana mieszanka silnych ekstraktów ziołowych działających uspokajająco, przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo,  wzbogacona o betainę, która uszczelnia naczynia krwionośne, a także o elektrolity pozwalające ptakom na utrzymanie właściwego bilansu energetycznego i na pobieranie paszy na nie zmienionym poziomie.  Preparat dobrze działa na pisklęta i z powodzeniem może być podawany podczas upałów i w sytuacjach silnego stresu.

img
0,5L

Działanie

Betaina – jest związkiem, który przyczynia się do zwiększenia przyswajalności składników odżywczych, polepszenia strawności paszy. Ponadto ma działanie ochronne na wątrobę, poprzez wpływ na przemiany i wspomaganie funkcji metioniny i choliny działających odtruwająco i zapobiegających stłuszczeniom wątroby. Betaina jest równieżosmoregulatorem, elektrolitem biopolarnym, który wpływa na proces przemieszczania wody. Wspomaga stabilność wodną i funkcjonalność jelit. Zapewnia lepsze wchłanianie składników pokarmowych w jelitach oraz suchszą ściółkę. Jest gwarantem skutecznej walki ze skutkami stresu termicznego.

 

Mieszanka ekstraktów ziołowych – to specjalnie opracowana mieszanka zawierająca silnie skoncentrowane ekstrakty ziołowe o działaniu uspokajającym, tonizującym, przeciwzapalnym, przeciwgorączkowym, przeciwbiegunkowym, uszczelniającym naczynie krwionośne, przeciwbakteryjnym oraz posiada właściwości oczyszczania organizmu z toksyn.

 

Magnez – jest odpowiedzialny za sprawne działanie układu naczyniowo-sercowego.Stabilizuje i usprawnia funkcje układu nerwowego, zmniejsza nadpobudliwość,działając na organizm uspokajająco.

 

Wapń – uczestniczy w procesie krzepnięcia krwi, w skurczu i rozkurczu mięśni, wpływa na jakość skorupy oraz nieśność, odgrywa także rolę w prawidłowym działaniu układu nerwowego i pracy serca.

 

Potas – elektrolit, zapobiega osłabieniom mięśniowym, kwasicy i biegunkom.

 

Sód – elektrolit, niedobór powoduje spadek aktywności rozpłodowej i nieśności.

Wskazania

Stres cieplny w czasie upałów, odwodnienie, objawy niepokoju, nadpobudliwość, w sytuacjach stresogennych, przed i po transporcie (loty, wystawy), przed i po lotach celem uzupełnienia elektrolitów, w okresie odsadzanie młodych.

Dawkowanie

Gołębie:

 

  • Odsadzenie młodych – 1 ml na  1 l wody do picia przez 3 dni.
  • W sezonie lotowym – 1 ml na 0,5 l wody do picia przed i po lotach.
  • Upały – 1 ml na 0,5 l wody do picia podczas występowania upałów.

 

Opakowanie: 500 ml

 

img
Renata
Specjalista ds. sprzedaży

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat
danego produktu?

 

Skontaktuj się z naszym specjalistą