NOWOŚĆ – czysty ziołowy preparat uspokajający i tonizujacy układ nerwowy w okresie silnego stresu 


FortiVit Stres Control to kolejny produkt, który powstał dzięki sugestiom naszych klientów. Na rynku suplementów brak jest silnego produktu o działaniu uspokajającym, tonizującym układ nerwowy, który działałby wzmacniająco w stanach nerwowych, wykazywał działanie tonizujące regulując pracę mięśnia sercowego i układu krążenia. Stres Control jest produktem czysto ziołowym opartym o mieszaninę ekstraktów sześciu ziół, dobranych w odpowiednich proporcjach i ilościach tak, aby jego skuteczność była jak najwyższa we wszystkich sytuacja stresogennych u gołębi.

Działanie:

Ekstrakt 1 – korzeń kozłka ma silne działanie uspakajające, lekko nasenne i rozkurczające mięśnie gładkie przewodu pokarmowego, dróg moczowych i naczyń krwionośnych. Działa wzmacniająco w stanach nerwicowych. Kozłek jest jednym z najskuteczniejszych ziół odprężających i uspokajających.
Ekstrakt 2 – obniżają ciśnienie krwi, łagodzą nadpobudliwość nerwową, zwiększają wydzielanie soków trawiennych, poprawiają apetyt, ułatwiają trawienie, wykazują działanie bakteriobójcze.
Ekstrakt 3 – łagodzi kolki i bóle brzucha, zmniejsza napięcie mięśni gładkich, pobudza krążenie i wzmacnia system nerwowy, działa uspokajająco – tonizująco na układ nerwowy.
Ekstrakt 4  – tonizują pracę serca i układ krążenia łagodnie regulując pracę mięśnia sercowego, stosuje się je również w stanach rozdrażnienia i niepokoju, ogólnym osłabieniu oraz kamicy nerkowej.
Ekstrakt 5 – działa przeciwzapalnie, uszczelnia ścianę naczyń krwionośnych, uspokajająco oraz uśmierza ból. Stosuje się w leczeniu niepokojów i napięć nerwowych, a także przy bólach reumatycznych.
Ekstrakt 6 – pobudza wydzielanie sków trawiennych, przyspiesza trawienie i reguluje fermentację, łagodzi nadmierne pobudzenie nerwowe i w stanach niepokoju.

Wskazania: stany nadmiernego pobudzenia nerwowego u gołębi, zawały wywołane stresem, stany pobudzenia po wylegu i przy odstawieniu młodych oraz w okresie pierzenia i odstawy, słaba kondycja psychiczna zwierząt, agresja, transport zwierząt, stany niepokoju. Przed i po transporcie ptaków.

Dawkowanie:

gołębie:

  • Profilaktyka przeciwstresowa – 1 ml na  1 l wody do picia przez 3 – 5 dni.
  • Stany nadmiernego pobudzenia – 1 ml na 0,5 l wody do picia przez 5 – 7 dni.
  • Zawały – 1 ml na 0,5 l wody do picia przez 7 dni.

Opakowanie: 500 ml

  Skład i cena – kliknij tutaj