NOWOŚĆ – preparat ziołowy na biegunki


FortiVit Stoperin   to specjalnie wyselekcjonowana mieszanka ziołowa składająca się z sześciu mocno stężonych ekstraktów ziołowych. To preparat czysto ziołowy działający silnie przeciwbiegunkowo, obkurczająco błonę śluzową żołądka i jelit oraz bakteriobójczo.

Działanie:

Ekstrakt 1 – ma silne działanie przeciwbiegunkowe, ściągające, przeciwzapalne, przeciwrodnikowe, antyoksydacyjne, przeciwwysiękowe na śródbłonki, ochronne na miąższ wątroby, przeciwreumatyczne, przeciwartretyczne; napotne, przeciw-gorączkowe. Ekstrakt 2 – zawiera substancje antyseptyczne, przeciwdrobnoustrojowe i przeciwpasożytnicze, ściągające, przeciwwysiękowe, przeciwkrwotoczne i przeciwzapalne. Hamuje biegunkę i niestrawność, nadmierne procesy fermentacji oraz wzdęcia. Powstrzymuje też procesy ropne, łagodzi świąd skóry, zmniejsza obrzęk błon śluzowych. Ekstrakt 3 – to klasyczny środek przeciwbiegunkowy (antidiarrhoicum) i przeciwzapalny. Pomaga w leczeniu nieżytu żołądka, jelita cienkiego i grubego. Zmniejsza obrzęk i stan zapalny, ogranicza drażniący wpływ jadów i bakterii na tkanki przewodu  pokarmowego,  zmniejsza  przekrwienie  i wysięk. Ekstrakt 4 – ma działanie antyoksydacyjne, wymiatające wolne rodniki i nadtlenki, ściągające na błonę śluzową i skórę, przeciwnieżytowe, przeciwzapalne, odkażające, przeciwbiegunkowe, przeciwkrwotoczne, antybakteryjne (np.wobec gronkowców). Ekstrakt 5 –  zarówno liście, jak i owoce tego ekstraktu zwiększają diurezę i działają ściągająco, przeciwbiegunkowo i przeciwzapalnie. Flawonoidy i antocyjanozydy poprawiają krążenie w naczyniach włosowatych oka, zapobiegają degeneracji ścian naczyń, działają antyagregacyjnie i przeciwzawałowo. Ekstrakt 6 –  hamuje procesy fermentacji i gnicia w jelitach, działa wiatropędnie, pobudza wydzielanie soków trawiennych, wzmaga trawienie i przyswajanie pokarmu,  hamuje rozwój bakterii gram-ujemnych – Campylobacter.

  

Wskazania: nieżyt gardła, żołądka i jelit, zespół jelita drażliwego, biegunki na różnym tle, infekcje przewodu pokarmowego, krwawienia w przewodzie pokarmowym, choroba wrzodowa, owrzodzenia jelita grubego, grypa z objawami biegunki, zmiany martwicze w trzustce.

Dawkowanie: podawać w wodzie do picia przez 3 do 5 dni:

drób: 1l na 1 000-3 000 litrów wody do picia,
świnie, owce, kozy: 3-5 ml na zwierzę,
źrebięta, cielęta: 5-10 ml na zwierzę,
krowy, konie: 20 ml na zwierzę.
norki: 0,5 do 1 litra na tonę karmy.

  Skład i cena – kliknij tutaj