Stoperin

Preparat ziołowy na biegunki.

FortiVit Stoperin  to specjalnie wyselekcjonowana mieszanka ziołowa składająca się z sześciu silnie stężonych ekstraktów ziołowych.  To wysoce specjalistyczny produkt stworzony do ograniczania biegunek na tle bakteryjnym, wirusowym oraz pokarmowym, a także mający za zadanie łagodzić ich negatywne skutki (odwodnienie).  Preparat ten działa obkurczająco na błonę śluzową żołądka i jelit  oraz ma wykazuje działanie bakteriobójcze.  Idealny do podawania szczególnie młodym gołębiom,  w okresie lotów i po szczepieniach.

img
0,5L

Działanie

Ekstrakt 1 – ma silne działanie przeciwbiegunkowe, ściągające, przeciwzapalne, przeciwrodnikowe, antyoksydacyjne, przeciwwysiękowe na śródbłonki, ochronne na miąższ wątroby, przeciwreumatyczne, przeciwartretyczne; napotne, przeciw-gorączkowe.

 

Ekstrakt 2 – zawiera substancje antyseptyczne, przeciwdrobnoustrojowe i przeciwpasożytnicze, ściągające, przeciwwysiękowe, przeciwkrwotoczne i przeciwzapalne. Hamuje biegunkę i niestrawność, nadmierne procesy fermentacji oraz wzdęcia. Powstrzymuje też procesy ropne, łagodzi świąd skóry, zmniejsza obrzęk błon śluzowych.

 

Ekstrakt 3 – to klasyczny środek przeciwbiegunkowy (antidiarrhoicum) i przeciwzapalny. Pomaga w leczeniu nieżytu żołądka, jelita cienkiego i grubego. Zmniejsza obrzęk i stan zapalny, ogranicza drażniący wpływ jadów i bakterii na tkanki przewodu  pokarmowego,  zmniejsza  przekrwienie  i wysięk.

 

Ekstrakt 4 – ma działanie antyoksydacyjne, wymiatające wolne rodniki i nadtlenki, ściągające na błonę śluzową i skórę, przeciwnieżytowe, przeciwzapalne, odkażające, przeciwbiegunkowe, przeciwkrwotoczne, antybakteryjne (np.wobec gronkowców).

 

Ekstrakt 5 –  zarówno liście, jak i owoce tego ekstraktu zwiększają diurezę i działają ściągająco, przeciwbiegunkowo i przeciwzapalnie. Flawonoidy i antocyjanozydy poprawiają krążenie w naczyniach włosowatych oka, zapobiegają degeneracji ścian naczyń, działają antyagregacyjnie i przeciwzawałowo.

 

Ekstrakt 6 –  hamuje procesy fermentacji i gnicia w jelitach, działa wiatropędnie, pobudza wydzielanie soków trawiennych, wzmaga trawienie i przyswajanie pokarmu,  hamuje rozwój bakterii gram-ujemnych – Campylobacter.

Wskazania

Nieżyt żołądka i jelit, zespół jelita drażliwego, biegunki na różnym tle, infekcje przewodu pokarmowego, krwawienia w przewodzie pokarmowym, choroba wrzodowa owrzodzenia jelita grubego, grypa z objawami biegunki, zmiana paszy lub sposobu żywienia wywołująca biegunki, zmiany martwicze w trzustce.

Dawkowanie

Gołębie:

 

  • Profilaktyka w zmianach żywieniowych – 1 ml na  1 l wody do picia przez 3 – 5 dni.
  • Biegunki różnego pochodzenia – 1 ml na 0,5 l wody do picia przez 5 – 7 dni.
  • Uporczywe biegunki – 1 ml na 0,5 l wody do picia do ustąpienia objawów.

 

Opakowanie: 500 ml

 

img
Renata
Specjalista ds. sprzedaży
img
Sebastian
Specjalista ds. sprzedaży

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat
danego produktu?

 

Skontaktuj się z naszym specjalistą