NOWOŚĆ – sprawdzone elektrolity w medycynie ludzkiej – receptura płynu  Ringera


FortiVit Hydrobalans  to sprawdzona receptura o bardzo konkretnych proporcjach elektrolitów względem siebie. Receptura ta pod nazwą płynu Ringera jest bardzo powszechnie stosowana w szpitalach do leczenia u ludzi różnego rodzaju odwodnienia – zarówno  izotonicznego jak i hipotonicznego.

Działanie: preparat FortiVit HydroBalans posiada skład elektrolitowy podobny do składu płynu zewnątrzkomórkowego. Elektrolity podaje się w celu osiągnięcia prawidłowej osmolarności płynu zewnątrz i wewnatrzkomórkowego oraz do wyrównywania zaburzeń równowagi kwasowo – zasadowej i niedoborów elektrolitowych w surowicy.

Wskazania: uzupełnianie płynów i elektrolitów w zasadowicy hipochloremicznej, stany niedoboru chlorków, odwodnienie izotoniczne i hipotoniczne, krótkotrwałe zastępcze wypełnienie łożyska naczyniowego oraz jako płyn rozcieńczający.

Zastosowanie :  nawodnienie w czasie silnych upałów oraz przed odstawą zwierząt do ubojni. W celu osiągnięcia maksymalnej skutecznośći łączyć z preparatem FortiVit TermoControl.

Dawkowanie: podawać w wodzie do picia przez 3 do 5 dni:

drób: 1l na 1 000- 2 000 litrów wody do picia,
świnie, owce, kozy: 3-5 ml na zwierzę,
źrebięta, cielęta: 5-10 ml na zwierzę,
krowy, konie: 20-30 ml na zwierzę.
norki: 0,5 do 1 litra na tonę karmy.