NOWOŚĆ – sprawdzone elektrolity w medycynie ludzkiej – receptura płynu  Ringera


FortiVit Hydrobalans  to sprawdzona receptura o bardzo konkretnych proporcjach elektrolitów względem siebie. Receptura pod nazwą płynu Ringera jest bardzo powszechnie stosowana w szpitalach do leczenia u ludzi różnego rodzaju odwodnienia – zarówno izotonicznego, jak i hipotonicznego. To preparat przeznaczony dla gołębi, który szybko i skutecznie uzupełnia niedobory elektrolitów w organizmie spowodowane intensywnym wysiłkiem, np. loty, treningi, pierzenie, czy występujące biegunki. W przypadku silnych upałów zalecane jest podawanie łącznie z preparatem Fortivit Termo Control – preparaty działają synergicznie.

Działanie: preparat FortiVit HydroBalans posiada skład elektrolitowy podobny do składu płynu zewnątrzkomórkowego. Elektrolity podaje się w celu osiągnięcia prawidłowej osmolarności płynu zewnątrz i wewnatrzkomórkowego oraz do wyrównywania zaburzeń równowagi kwasowo – zasadowej i niedoborów elektrolitowych w surowicy.

Wskazania: : we wszystkich sytuacjach grożących odwodnieniem i zaburzeniem gospodarki wodno-mineralnej organizmu, podczas wysokich temperatur, w trakcie biegunek, przed i po transporcie (loty, wystawy), przed i po lotach, uzupełnianie płynów i elektrolitów w zasadowicy hipochloremicznej.

Zastosowanie :  nawodnienie w czasie silnych upałów oraz przed odstawą zwierząt do ubojni. W celu osiągnięcia maksymalnej skutecznośći łączyć z preparatem FortiVit TermoControl.

Dawkowanie:

gołebie:

  • Upały – 1 ml na 1 l wody do picia 2 – 4 razy w tygodniu.
  • Biegunki – 1 ml na 0,5 l wody do picia w czasie występowania biegunki.
  • Okres lotów – 1 ml na 0,5 l wody do picia po powrocie z lotu.

  

Opakowanie: 500 ml

Skład i cena – kliknij