Embrio

FortiVit Embrio – to produkt który powstał z myślą o zwiększeniu efektywności liczby zapłodnień oraz poprawienia przeżywalności zarodków. Połączenie witaminy E z dużą ilością kwasu foliowego ma na celu uzupełniać niedobory tych składników w okresie przygotowawczym do reprodukcji, a w szczególności poprawić rozwój zarodka i płodu. Kwas foliowy ma specjalne zasługi w zapobieganiu zniekształceniom cewy nerwowej mogących prowadzić chociażby do niewykształcenia się mózgu u płodu. Wpływa także na wyższą masę wylęgową. 

img
5L

Działanie

Witamina E – wpływa na metabolizm mięśni oraz komórek nerwowych, zapobiega chorobom układu krążenia, wpływa na krzepnięcie krwi, wzmacnia ścianę naczyń krwionośnych oraz chroni czerwone krwinki przed przedwczesnym rozpadem.  Wpływa również na działanie estrogenów, jak i na płodność. Jej niedobór w jajach powoduje zamieranie zarodków.  Dieta bogata w witaminę Ezapobiega wadom cewy nerwowej płodu oraz warunkuje prawidłowy przebieg ciąży. Brak witaminy E przyczynia się do zaburzeń płodności u samców. W procesie spermatogenezy powstają plemniki o niskiej jakości, mało ruchliwe lub bez witek.

 

Kwas foliowy –  wyniki badań wskazują, że samice z niedoborem kwasu foliowego mają większy odsetek  poronień, a u potomstwa dochodzi do występowania wad wrodzonych, wad  serca i  kończyn. Kwas foliowy jest organizmowi niezbędny w trakcie procesu tworzenia i naprawy genów i syntezy białek – podstawowego budulca dla komórek i narządów. Dlatego odpowiedni poziom tej witaminy w organizmie jest bardzo ważny w trakcie ciąży, a szczególnie w pierwszych jej tygodniach – w procesie organogenezy – czyli kształtowania się narządów płodu.

Wskazania

Przygotowanie zwierząt do reprodukcji, obniżenia odporności, zaburzenia wzrostu, zaburzenia płodności, przy niskiej zawartości komórek somatycznych w mleku, zabezpieczenie przed poronieniem, prawidłowy przebieg rozrodu, zaburzenia układu nerwowego, regeneracja po przebytych chorobach, okresy osłabienia i narażenia na stres, zawały.

Dawkowanie

Podawać w wodzie do picia przez 3 do 5 dni:

 

  • drób
  1l na 2 000 – 4 000 litrów wody do picia
  • świnie, owce, kozy
  1-2 ml na zwierzę
  • krowy, konie
  2–3 ml na zwierzę
  • norki
  0,25 – 0,5 litra na tonę karmy

Skład

img
Renata
Specjalista ds. sprzedaży

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat
danego produktu?

 

Skontaktuj się z naszym specjalistą