D3 Calcium

Potężna dawka witaminy D oraz wapnia.

FortiVit D3 Calcium to kompleks zawierający bardzo dużą ilość witaminy D3 i wapnia w formie płynnej. Jest on przeznaczony szczególnie dla ciężkich ras brojlerów oraz indyków rzeźnych. Szybko i skutecznie uzupełnia niedobory w okresie intensywnego wzrostu i wapnienia kości. Wpływa efektywnie na jakość skorupy oraz nieśność. Odgrywa także rolę w prawidłowym działaniu układu nerwowego. Produkt nie jest premiksem. Nie wymaga specjalnych zezwoleń do jego stosowania.

img
5L

Działanie

Witamina D – jest odpowiedzialna za prawidłowy rozwój i mineralizację kości. Pełni ona istotną funkcję w regulacji gospodarki wapniowo-fosforowej ustroju. Zwiększa wchłanianie tych pierwiastków z przewodu pokarmowego oraz wyrównuje ewentualny nieprawidłowy stosunek wapnia do fosforu . Niezbędna jest w procesach kostnienia (ułatwia zamianę fosforu organicznego na nieorganiczny) i w powstaniu związków potrzebnych do budowy kości. Witamina D odgrywa również rolę w odpowiedzi immunologicznej organizmu, regulacji cyklu komórkowego i apoptozy, stąd działanie chroniące nie tylko przed infekcjami, ale i przed nowotworami.

 

Wapń – jest niezbędny do prawidłowego działania naszych komórek, bierze udział w przemianie materii oraz w procesie skurczu mięśni i krzepnięcia krwi. Ponadto, wapń zmniejsza przepuszczalność naczyń krwionośnych, co ma działanie przeciwobrzękowe, przeciwzapalne i przeciwalergiczne, jest składnikiem budulcowym kości. Wpływa na jakość skorupy oraz nieśność. Odgrywa także rolę w prawidłowym działaniu układu nerwowego. Niedobór wapnia powoduje zmniejszenie przyrostów, gorsze wykorzystanie paszy, krzywicę, odwapnienie kości, zmniejszenie gęstości skorupy jaj oraz spadek nieśności. Wapń wykorzystywany jest łącznie z fosforem, a wpływ na przyswajanie obu tych pierwiastków ma witamina D3.

Wskazania

Awitaminoza, zahamowanie wzrostu, słabe wykorzystanie paszy , spadek nieśności, zmniejszenie twardości skorupy jaja, znoszenie jaj bez skorupy, zaburzenia w opierzeniu, zwyrodnienie mięśni, krzywica, niedokrwistość, objawy zaburzenia układu nerwowego, kulawizny, w okresie wzmożonego wzrostu w pierwszym tygodniu życia, jako środek stymulujący po przebytych chorobach.

Dawkowanie

Podawać w wodzie do picia przez 3 do 5 dni:

 

  • drób
  1l na 3 000-6 000 litrów wody do picia
  • świnie, owce, kozy
  3-5 ml na zwierzę
  • źrebięta, cielęta
  5-10 ml na zwierzę
  • krowy, konie
  20 ml na zwierzę
  • norki
  250 ml do 500 ml na tonę karmy

Skład

img
Renata
Specjalista ds. sprzedaży

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat
danego produktu?

 

Skontaktuj się z naszym specjalistą