FortiBio Step 2 – to probiotyk do podawania z wodą do picia. Produkt ten został przetestowany na wybranych fermach hodowlanych i przebadany w naszym laboratorium. Jego skład został tak opracowany, tak aby stabilizować chorobotwórczą florę przewodu pokarmowego. W naszych testach osiągnął on bardzo pozytywne wyniki, szczególnie w walce z bakteriami z rodzaju E.coli, Streptococcus, Stapchylococcus i Enterococcus. 

Działanie:

Probiotyki – mechanizm działania probiotyków jest wielokierunkowy i szczególnie efektywny w warunkach zaburzenia prawidłowej homeostazy mikroflory przewodu pokarmowego – biegunki , antybiotykoterapia. Do podstawowych kierunków działania mikroorganizmów probiotycznych zaliczyć można: zakwaszenie środowiska przewodu pokarmowego co hamuje rozwój większość bakterii chorobotwórczych, produkcję substancji o charakterze bakteriostatycznym i bakteriobójczym; redukcję poziomu toksycznych amin i amoniaku produkowanych przez bakterie patogenne w przewodzie pokarmowym.Probityki mają stymulujące działanie na układ immunologiczny, powodujące wzrost poziomu interferonu i immunoglobulin w surowicy krwi.

Drożdże – wpływają pozytywnie na zdrowotność i produkcyjność. Specyficzne właściwości posiadają drożdże Saccharomyces cerevisiae, których ściany komórkowe zbudowane są między innymi, z mannanoligosacharydów – przylegają do nabłonków jelitowych i zapobiegają zagnieżdżaniu się i rozmnażaniu bakterii patogennych, obniżają pH, pobudzają limfocyty i wzmagają działanie immunoglobulin typu IgG i IgM oraz tworzą bariery przeciwko inwazji drobnoustrojów patogennych, aktywują enzymy trawienne.

Wskazania: zaburzenia homeostazy przewodu pokarmowego wywołane biegunkami na tle bakteryjnym oraz podawaniem antybiotyków, słabe przyrosty i złe wykorzystanie paszy, słaba odporność stada, ograniczenie bakterii chorobotwórczych w ściółce.

Dawkowanie: podawać w wodzie do picia przez 3 do 5 dni:
drób: 1l na 1 000- 3 000 litrów wody do picia,
świnie, owce, kozy: 20- 30 ml na zwierzę,
krowy, konie: 40- 50 ml na zwierzę.
norki: 0,5 do 1 litra na tonę karmy.
  Skład i cena – kliknij tutaj