NOWOŚĆ – czyszczenie linii pojenia 


FortiPro Clean  to produkt opracowany specjalnie do czyszczenia linii pojenia, nie jest  oparty na kwasie i ma odczyn zasadowy, dzieki czemu nie jest tak agresywny dla dosatronów. Jest to preparat silnie odkamieniający. Skutecznie oczyszcza linię pojenia z biofilmu.

Zastosowanie: produkt jest mieszaniną soli i kwasów organicznych oraz emulsyfikatora, których synergistyczne działanie powoduje obniżenie napięcia powierzchniowego wody w efekcie czego zmiękczona woda wykazuje większe właściwości dla rozpuszczania innych substancji w niej zawartych lub w linii pojenia (obecnych np. odkamienianie, usuwanie frakcji biofilmu) a także jest chętniej pobierana przez zwierzęta. Zawarte w produkcie składniki wykazują działanie bezpośrednie na status higienizacji wody pitnej. Zastosowane materiały paszowe w formule produktu są tez nośnikami energii metabolicznej dla zwierząt monogastrycznych.

Wskazania : do konserwacji wody pitnej oraz do czyszczenia linii pojenia –odkamienianie, usuwanie biofilmu, higienizacja linii pojenia i wody pitnej.

Dawkowanie:

Czyszczenie linii pojenia w obecności zwierząt : 1l na 1000 l wody przez 12 godzin

Czyszczenie linii pojenia przed wstawieniem: 2% roztwór przez 12-16 godzin.